Hokej

Dominátor chce vyléčit český hokej, kandidovat bude na šéfa svazu

Dominátor chce vyléčit český hokej, kandidovat bude na šéfa svazu
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek | Zdroj: Profimedia

Česká hokejová legenda Dominik Hašek se rozhodla kandidovat na pozici šéfa českého hokejového svazu. Jeho cílem je vyléčit český hokej, a to hlavně v mládeži. Slavný brankář to potvrdil také webu TN.cz. Na nejvyšší židli by nahradil Tomáše Krále, který již dříve oznámil, že na svazu skončí. Volba proběhne 18. června.

Král svůj konec oznámil poté, co vyplavala na povrch jeho kauza s StB. Nyní by jeho pozici mohl převzít právě Dominik Hašek, o kterém je známé, že řada jeho názorů je odlišných od těch Králových.

Na kandidaturu se ho ptali již před deseti lety, kdy ještě s díky odmítl. Nyní už podle zdrojů TN.cz nabídku na šéfování českému hokeji přijal. V posledních letech se Hašek věnoval převážně podnikání a výrobě nealkoholických nápojů. Firmu ale předal už jiným lidem a soustředí se na jiné cíle.

Související obsah

​Zatím není jisté, s kým se o nejvyšší postavení v českém hokeji utká. Mluví se o jménech jako Jiří Šlégr, Aleš Pavlík, Bedřich Ščerban nebo Otakar Černý. Naopak do boje nejspíš nepůjdou dříve avizovaní Milan Hnilička, Alois Hadamczik nebo Petr Bříza.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události