Hokej

Růžičkův realizační tým končí. Na nového trenéra si hráči počkají

Český svaz ledního hokeje řešil na zasedání výkonného výboru úplatkářskou kauzu Vladimíra Růžičky. Celou kauzu odnesl Růžičkův realizační tým. O novém trenérovi se rozhodne do konce července.

Na tiskové konferenci po zasedání výkonného výboru nebyla moc dobrá nálada. Šéf českého hokeje Tomáš Král a spol. si jsou vědomi vážnosti situace. Personální změny se ale přímo na svazu neplánují. 

Problém Růžičky totiž Král označil za individuální problém klubu, se kterým svaz "nemá nic společného" a ani jej nemohl nijak ovlivnit. Zmínil také, že celá věc by se měla řešit hlavně na úrovni klubu, nikoliv na jednání hokejového svazu.

Související obsah

Král samozřejmě okomentoval i samotnou korupci. Růžičkův případ je prý ojedinělý. Nic podobného svaz pod Králem nikdy neřešil. „Dostal jsem několik anonymních mailů, třeba o nominacích v mládežnických reprezentacích, ale vždy jsem se osobně přesvědčil a ověřil si, zda vše proběhlo v pořádku. Pokaždé jsem vyzval autora mailu, aby přinesl konkrétní důkazy. Jednou byla domluvena schůzka, ale ten člověk se nedostavil," popisoval Král.

Jak se celá aféra Vladimíra Růžičky bude vyvíjet samozřejmě budeme dále sledovat. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události