Kometa Brno

Kometa získala zvučnou posilu. Přichází Tomáš Kaberle

Kometa získala zvučnou posilu. Přichází Tomáš Kaberle
Zdroj: Isifa / MAFRA / Michal Šula

Alois Hadamczik už buduje tým pro nadcházející extraligovou sezónu. Povedlo se mu podepsat jedno zvučné jméno do obrany. Kometu posílí Tomáš Kaberle.

Tomáš Kaberle se v loňské sezóně chtěl vrátit do NHL. Byl na několika testech, ale neuspěl. V Americe ale dál pokračoval v trénování a od září se zase představí v extralize. Vůbec poprvé bude oblékat jiný dres než kladenský!

"Mám podepsanou smlouvu na jednu sezónu a pak uvidíme, co bude dál. Byl jsem teď v Americe, kde jsem trénoval, od dnešního dne budu trénovat na Kladně, kde se budu individuálně připravovat. Od července půjdu v Brně na led a určitě bude dobré se poznat s kluky a sehrát se na ledě," řekl na tiskové konferenci.

Hadamczik si od Kaberleho slibuje, že vylepší bídné přesilovky Komety. "Kometa neměla dobré přesilovky. Samozřejmě jsem zde od toho, abych ji v tomto pomohl. Důležité je postoupit do play-off a pak se uvidí. Poslední léta dokazují, že mančafty jsou vyrovnané a hodně také rozhoduje štěstí. Ale jak říkám, rád bych tady vyhrál," zmínil Kaberle.

Kromě Kaberleho by bývalý trenér národního týmu rád udržel v Kometě ostrostřelce Petra Tona. "Není tajemstvím, že jsem se sešel s Petrem Tonem, který projevil zájem v Brně hrát. Teď už je to jen na něm a na klubu, zda se domluví na podmínkách smlouvy. Je možné, že přijde ještě jeden útočník, pakliže se nedohodneme s Petren Tonem. Ale jinak se dá říct, že by kádr měl být uzavřen," okomentoval složení týmu Hadamczik.

Kometa byla v posledních čtyřech sezónách jednou třetí a dvakrát skončila jako poražený finalista. Letos by v klubu chtěli konečně po návratu do extraligy titul vyhrát. Na to, zda se jim to podaří, si budeme muset počkat do začátku sezóny. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události