Tenis

Rastaman z karavanu. To je Dustin Brown, ten který vyřadil Nadala

Rastaman z karavanu. To je Dustin Brown, ten který vyřadil Nadala
Zdroj: Profimedia / facebook

Dredy, tetování, piercing v jazyku. Wimbledon by měl být pohoršen. Dustin Brown je v kontrastu s uhlazenými elegány na travnatých kurtech All England Clubu zjevem. Ale porazil Rafu Nadala a tak se nemluví o nikom jiném.

I kdybyste ho nikdy předtím neviděli nebo o něm neslyšeli, tak po čtvrtečním Wimbledonovém zápasu si ho budete pamatovat! "Pravděpodobně to byl doposud nejlepší den mého života," vyznal se médiím na tiskové konferenci, na kterou si oblékl rastafariánskou čepici a černé triko s logem Supermana v barvách německé vlajky.


Narodil se v německém městečku Celle jamajskému tátovi a německé mamince. Babička byla dokonce Britka a tak mohl reprezentovat i Velkou Británii. Když se ale nabídl, Britský tenisový svaz ho odmítl. Dnes možná litují, Dustin se stal během jednoho večera jedním z nejznámějších tenistů světa.Ano, je to pro jeho vzhled, ale také díky tomu, jak vyprovodil z turnaje Rafu Nadala. Už je mu 30 let a dlouhá léta se potloukal po turnajích v karavanu. Dodávku Dustinovi rodiče koupili v roce 2004, ale splatili ji až za sedm let. Mezitím vozidlo s poznávací značkou CE DI 100 stávalo poblíž tenisových center, kde se hrálo o slušné peníze. To on měl většinou peníze pouze na cestu a na benzín.


Mimochodem ta zmíněná "espézetka" karavanu má samozřejmě logiku. CE jako městečko Celle, DI jako Dustin a maminka Inge a 100 jako vysněná meta - 100. místo v žebříčku ATP.´


"Naši nebyli bohatí. Ale byl to jejich způsob, jak mě podpořit ve snu, vybudovat si tenisovou kariéru," vyznal se. Rodiče ale v Německu dlouho nevydrželi. V roce 1996 se táta rozhodl vrátit na Jamajku a usadil se ve městě Montego. Právě tam Dustin, nebo chcete-li "Dreddy" začal mydlit tenis. A copánky už si pěstuje od svých19 let.


Zdroj: Profimedia / facebook


"Na začátku to bylo trapné. Lidé nevěděli, co to znamená a ptali se: Kdo je ten chlap v karavanu?" vzpomínal Dustin Brown. Po třech letech objíždění turnajů si ale splnil sen. V roce 2009 se dostal až na 78. místo světa. nikdy to ale nebylo lepší a nyní se pohybuje okolo stovky.


"Jsem jaký jsem. Byl jsem takový celý život. Je skvělé, že lidé to ocení. Ale na druhou stranu, kdybych se příliš staral o to, co si lidé myslí o tom, co dělám, tak bych pravděpodobně neměl vlasy a určitě bych nevypadal tak, jak vypadám."


Kdyby neporazil Rafu Nadala, tak by se možná zase do karavanu musel vrátit, přece jen na prize money vydělal letos jen 25 tisíc liber (necelý milion korun). Třetí kolo ve Wimbledonu už ale znamená dvojnásobek a možná i slávu a nové sponzory.
 

A také fanoušky. Právě tetování a dredy jsou jen některé z důvodů, proč ho fanoušci tenisu budou milovat. "Zřejmě všechny mé životní zkušenosti mě učinily tím, kým jsem. Je to těžké, když se mě na to lidé ptají, pro mě je to však normální. Mohl bych sedět tady a říkat, proč jste všichni tak rozdílní? To je těžká otázka. Já nechci být jako ostatní. Samozřejmě, tenisové prostředí vyžaduje, abych se v některých věcech přizpůsobil, ale snažím se moc neměnit," říká.


Zdroj: Profimedia / facebook


Jeho dalším soupeřem bude 22. hráč světa Viktor Troicki. Vše bere s humorem a s nadsázkou: "Buď vyhraju nebo prohraju."
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události