Sport

Frajeři ve vzduchu! Pilát s motorkou, Šonka se žihadlem

Frajeři ve vzduchu! Pilát s motorkou, Šonka se žihadlem
Zdroj: Oficiální zdroj

Gymnastické představení, freestyle motokros, thajský box, letecká akrobacie a mnoho dalšího! Jubilejní desátý ročník „Pilníkova pozdního odpoledne“ má pestrý program. A hlavní pořadatel Petr Pilát ho připravuje již několik měsíců. „Chci, aby to byla nezapomenutelná akce,“ říká český jezdec a čerstvý mistr Evropy.

Desátý ročník tradiční akce se uskuteční v sobotu 11. 7. ve 14:00 v Čerčanech, v tréninkovém areálu Petra Piláta. První ročník organizoval, když mu bylo 14 let. „Chtěl jsem něco udělat pro místní lidi. Pozvat je, aby se přišli podívat na freestyle motokros a dětem rozdat dárky. Z nadšeneckého projektu, který jsem organizoval s partičkou kamarádů, se stala významná akce, kterou vždycky připravuji půl roku předem. Moc mě to baví,“ dodal Pilát.

 

 A kdo všechno se v sobotu představí? Česká špička freestyle motokrosu! Společně s Pilátem bude skákat Libor Podmol, Filip Podmol, Matěj Česák, František Máca, Radek Bílek, Zdeněk Fusek... Dále začínající nováček, patnáctiletý Martin Šebesta. Ze zahraničních jezdců se v Čerčanech představí Australan Steve Sommerfeld. „A zřejmě bez motorky se ukáže naše legenda – Petr Kuchař,“ říká Pilát.

Přemety a salta budou k vidění nejenom s motorkou. Nad diváky bude létat Martin Šonka, který o víkendu vybojoval třetí místo v Budapešti v rámci série Red Bull Air Race. Před pěti lety si Šonka právě s „Pilníkem“ vyzkoušel tandemový backflip. „Bylo to lepší než jsem čekal. Takový mžik, ale o to víc si to člověk užil,“ popisoval letec.

Pro Petra Piláta je to náročný rok. Na jaře právě v tréninkovém centru v Čerčanech nešťastně spadl a přivodil si těžký otřes mozku a vnitřní krvácení. Dva měsíce musel být bez freestyle motokrosu, a když se vrátil, vybojoval poprvé v kariéře titul mistra Evropy. Během rehabilitace myslel právě na jubilejní „Pilníkovo pozdního odpoledne“. „Byl to jeden z hlavních důvodů, proč jsem se tak rychle uzdravil. Chystal jsem se na ten den celý rok,“ dodává Pilát.

Kromě gymnastického vystoupení Flying boys a exhibičních ukázek thajského boxu a MMA pod vedením trenéra Petra Macháčka si „Pilník“ připravil další bonusový program a několik překvapení: „Vystoupí zpěvák Marpo, Trouble Gang a Karolína Gudasová. A bohatý program čeká na děti. Podobně jako v předchozích ročnících budou moct prckové soutěžit třeba v jízdě zručnosti na kole, probíhat bude i soutěž ve šplhu o neuvěřitelné ceny. Každé dítě, které bude soutěžit, dostane cenu.“

Pilníkovo pozdní odpoledne
11. 7. 2015
14:00 Čerčany
Vstupné je dobrovolné!

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události