Bývalý fotbalista Teplic Edin Džeko má údajně namířeno za českými reprezentanty Tomášem Rosickým a Petrem Čechem do Arsenalu. Spekulace o jeho přestupu se stále více objevují na přestupových serverech.
Bosenský fotbalový reprezentant Edin Džeko (29), který v současné době působí v Manchesteru City, jedná o přestupu do konkurenčního Arsenálu. Manažer týmu Arsene Wenger má Džeka v hledáčku a zvažuje pro něj nabídku smlouvy. Rodák ze Sarajeva by měl být ideálním spoluhráčem klíčového útočníka Arsenálu Oliviera Girouda.
Dalším důvodem pro angažování Džeka je také fakt, že tým příliš spoléhá právě na Girouda a v neposlední řadě potřebuje zacelit mezeru v sestavě, která vznikla po zranění Dannyho Welbecka. Zájem o Edina Džeka je i jinde v zahraničí, ovšem útočník z Bosny chce zůstat v Premiere League, kde platí za osvědčeného střelce.
Otázkou však stále zůstává, kolik budou Gunners ochotni za Džeka zaplatit, jelikož Blues budou za Bosňana požadovat více než 20 milionů liber. Velký zájem má o Edina Džeka také AS Řím, který má aktuálně údajně největší šanci útočníka získat. V předchozí sezóně odehrál devětadvacetiletý fotbalista 22 zápasů v Premiere League a vstřelil čtyři góly.