F1

Slavného sukničkáře z F1 exhumovali! Prokáže se otcovství?

Slavného sukničkáře z F1 exhumovali! Prokáže se otcovství?
Zdroj: Profimedia

Pětinásobný mistr světa F1 Juan Manuel Fangio byl dvacet let od jeho smrti vytažen z hrobu. Stalo se tomu na příkaz argentinských úřadů, aby mohly provést test otcovství.

Fangio zemřel v roce 1995 ve věku 84 let. Nikdy nebyl ženatý a nikdy také neuznal žádné děti za vlastní. Dvacet let po jeho smrti se však jeho dva možní synové domáhají testu otcovství, o kterém budou mít do dvou měsíců jasno. Slavný původ touží mít bývalý automobilový jezdec Oscar Espinosa (77) a Ruben Vázquez (73). Právě oni požádali o exhumaci Fangiova těla.

Zdroj: Profimedia

O slavném pilotovi Juanu Manuelovi Fangiovi se ví, že byl sukničkář a jeho úspěchy za jeho kariéru přilákaly mnoho žen. Oscar Espinosa tvrdí, že během 50. let minulého století měl Fangio s jeho matkou dlouhodobý vztah. Podle jednoho jeho fanouška měl Fangio také milostný vztah s Evou Peronovou - manželkou bývalého argentinského prezidenta Juana Perona. "U žen byl extrémně populární," tvrdí spisovatel motosportu Gerald Donaldson.

Vázquez věří, že Fangio je jeho biologický otec a test DNA nechce provést proto, že by mu šlo o Fangiův majetek, ale proto, že chce být uznaný příjmením Fangio. O tom, že by slavný závodník mohl být jeho otec se Vázquez dozvěděl ze závěti jeho matky, která zemřela v roce 2012. "Nemám žádný kontakt s rodinou Fangia a samozřejmě bych se s nimi rád seznámil," dodal Ruben Vázquez.


Zdroj: EPA

V letech 1951 až 1957 získal Fangio pět titulů mistra světa a vyhrál celkem 24 Velkých cen. Jeho pět mistrovských titulů překonal Michael Schumacher až v roce 2003. Ten vyhrál šampionát sedmkrát.

lju, Daily Mail
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu F1

Důležité Události