MS superbiků

Chtěl ukončit kariéru. Ale zabil se v jednom z posledních závodů

Chtěl ukončit kariéru. Ale zabil se v jednom z posledních závodů

Slovinský motocyklový jezdec Berto Camlek už odpočítával poslední týdny před ukončením kariéry. Slavného konce se už nedočká. Zemřel při závodě superbiků na Hungaroringu.

Nedělní závod superbiků Alpe Adria na okruhu v maďarském Hungaroringu se stal osudným pro pětačtyřicetiletého závodníka Berto Camleka. Ten krátce po startu druhé jízdy se svým strojem havaroval a v hromadné srážce utrpěl těžká zranění hlavy poté, co ho přejel jeden z dalších jezdců. Camlekovo zranění bylo tak vážné, že mu na místě podlehl.

 

"Camlek vstoupil do závodu dobře, jenže když vyjížděl z první zatáčky, přidal příliš plyn a dostal highsidera. Poté jeho motocykl trefil Andrease Gangla, následně také mě. Andreas i já jsme z nehody vyvázli pouze s pohmožděninami, ale mohlo to dopadnou i hůř," řekl k incidentu hned po nehodě ještě vyděšený rakouský jezdec Hannes Schafzahl.

Miloval sport, kterému obětoval svůj život. V září se chtěl Camlek s kariérou definitivně rozloučit v posledním svém závodě na Slovakia Ringu. S bohatými úspěchy v jeho závodním životě se už nerozloučí. Maďarská trať si v její historii vyžádala více lidských životů. Podmínkami trati se teď zabývá i policie, která tragédii vyšetřuje.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MS superbiků

Důležité Události