Letecká akrobacie

Čeští akrobati se připravují na MS. Podívejte se na úžasné video

Koncem srpna se koná mistrovství světa v letecké akrobacii. Jedná se o extrémní sport a jen opravdoví machři dokážou v oblacích předvést ty nejlepší kousky. Česká republika má hned tři reprezentanty.

Marek Hyka je český akrobatický pilot reprezentující Českou republiku v letecké akrobacii v kategorii Unlimited. V roce 2010 vybojoval na mistrovství světa kategorie Advanced, konaném v Radomi, zlatou medaili ve volné tajné sestavě. Hyka se také podílel na vzniku soutěže Aerobatic Freestyle Challenge.

"V současné době se naše akrobatická špička připravuje na mistrovství světa konané 20-29. 8. ve Francii ve městě Châteauroux-Déols v profesionální kategorii Unlimited," řekl Marek Hyka.

Dalšími českými reprezentanty jsou Petr Kopfstein, který jako historicky první zvítězil v soutěži Red Bull Air Race Challenger Cupu, a legenda tohoto sportu Martin Šonka.


Aerobatic Freestyle Challenge je soutěž v letecké akrobacii. Soutěží při ní akrobatičtí piloti kategorie unlimited podle speciálně upravených pravidel pro lepší diváckou atraktivnost a rychlý průběh akce. Hlavním cílem této soutěže je zatraktivnit leteckou akrobacii. 

Tak doufejme, že se našim borcům bude dařit a předvedou to nejlepší co umí.

DUD, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Letecká akrobacie

Důležité Události