Diego Maradona

Polibek a krásný dar: Maradona poděkoval sudímu za Boží ruku

Polibek a krásný dar: Maradona poděkoval sudímu za Boží ruku
Zdroj: facebook.com

Je pravda, že bez gólu "boží" rukou by byl Diego Maradona možná o něco méně známější. A argentinská fotbalová legenda nyní za kontroverzní trefu poděkovala sudímu. Alí bin Násir se dočkal polibku i daru.

Diego Maradona se totiž na cestě po Tunisku setkal s rozhodčím, který na mistrovství světa v roce 1986 pískal zápas Argentiny s Anglií. Jihoameričané tehdy vyhrála svůj poslední titul mistrů světa a Diego odjížděl z Mexika jako šampion, génius, ale i podvodník. Vzpomíná se na jeho úchvatné sólo, ale hlavně na gól rukou, kterým pokořil anglického gólmana Petera Shiltona. 

A možná i proto se tihle dva po téměř 30 letech sešli. Bývalý fotbalista věnoval rozhodčímu i podepsaný reprezentační dres s věnováním "Alímu, mému věčnému příteli".
 

Tuniský sudí už dříve obvinil z neregulérního gólu tehdejšího pomezního rozhodčího Bogdana Dotčeva, který ho prý neupozornil na přestupek proti pravidlům. A aby toho nebylo málo, připisuje si Násir i podíl na Maradonově gólu století, který padl ve stejném zápase. Sólo argentinského fotbalisty opravdu bralo dech. Jenže prý i díky Tunisanovi. 

"Maradona by ten gól nikdy sám nedal. Já byl jeho pomocník, protože jsem nechal hned třikrát výhodu, což jsem nemusel. Po prvním faulu klopýtl, při druhém byl zatažen na hraně šestnáctky. Když se tam dostal, tak jsem čekal, že ho Terry Butcher srazí, a dokonce jsem si dal píšťalku k ústům, ale nakonec jsem nezapískal," vzpomínal rozhodčí.
 

A tak je asi logické, že si tihle dva notují. Aby ne...

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události