David Limberský

Kdo také pil před jízdou? Heatley zabil kamaráda, napil se i Hašek

Kdo také pil před jízdou? Heatley zabil kamaráda, napil se i Hašek
Zdroj: profimedia.cz/isifa.com

Plzeňský obránce David Limberský není prvním fotbalistou, který řídil automobil pod vlivem alkoholu. V minulosti se najde řada dalších případů nejen v českých vodách, ale i v zahraničí. Někteří hříšníci vyvázli s pokutou, výjimkou nejsou ale ani případy, kdy alkohol za volantem stál lidské životy.

Skleničku si před jízdou neodpustil dokonce ani legendární gólman Dominik Hašek. Stalo se to už před dvaceti lety při jeho angažmá v NHL. Za jízdu pod vlivem alkoholu, při které neunikl policii, musel zaplatit pokutu 850 dolarů a odpracovat sto hodin veřejných prací.

S alkoholem se musel vypořádat i Tomáš Skuhravý. Bývalý český fotbalový reprezentant to ale příliš nezvládl v roce 2000, kdy se v Praze čelně srazil s jiným automobilem. Také v tomto případě byl ve hře alkohol v krvi.

Tragicky skončila v prosinci 2009 nehoda tehdejšího chilského reprezentanta Johnnyho Herrery. Jeho jízda v opilosti stála bohužel život dvaadvacetiletou studentku. Budete se divit trestu. Gólman vyvázl podmínkou, na dva roky přišel o řidičák a s rodinou mrtvé dívky se dohodl na odškodném ve výši v přepočtu necelého milionu korun.

Vraťme se ještě na skok na českou půdu. Fotbalista Franci Litsingi dokáže bavit fanoušky svými kousky na hřišti, loni v dubnu se však bavil po vítězném zápase nad Příbramí a alkohol u toho nechyběl. Konžský fotbalista, který tehdy působil v Teplicích, sice naštěstí nehodu nezpůsobil, nicméně množstvím 1,76 promile v krvi se zabývali nejen na policii, ale i v klubu, od kterého dostal pokutu a hrozbu podmínečného propuštění. Dnes už v Teplicích nehraje, ale obléká dres Sparty.

Související obsah

Alkohol za volantem řešili i u našich sousedů. A i na Slovensku se problémy nevyhnuly reprezentačnímu fotbalistovi. Miroslav Stoch řídil opilý v centru Nitry, následně přišel o řidičský průkaz i o reprezentační nominaci na přípravný zápas v Rakousku. V kvalifikaci o mistrovství Evropy už ale opět ve slovenském výběru figuroval.

Velké problémy s alkoholem má i známý fotbalista Arturo Vidal. Letos v červnu během jihoamerického mistrovství způsobil autonehodu. Za nehodu pod vlivem alkoholu, při níž byla v autě i jeho manželka, vyfasoval hned následující den od soudu čtyřměsíční zákaz řízení. Chilská média uvedla, že podle množství alkoholu v krvi, které mu bylo naměřeno, mohl dostat až tři roky vězení.

Související obsah

Alkoholu se před jízdou nevyhnula dokonce ani hvězda zámořské NHL Dany Heatley. V září 2003 jel se spoluhráčem z Atlanty Danym Snyderem z jedné soukromé akce. Ve stotřicetikilometrové rychlosti však ztratil kontrolu nad svým ferrari a o železný pilíř jej zdemoloval. Sám Heatley odnesl bouračku jen zlomenou čelistí, Snyder však utrpěl vážná zranění, kterým o několik dní později v nemocnici podlehl. Heatlymu tehdy naměřili v krvi povolené množství alkoholu, dostal tříletou podmínku a rodiče Danyho Snydera mu veřejně odpustili.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu David Limberský

Důležité Události