Jakub Kornfeil

Kvalifikace v Aragonii: Kornfeil a Hanika ve druhé desítce

Jakub Kornfeil Zdroj: profimedia.cz

Motocyklisté Jakub Kornfeil s Karlem Hanikou se v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie v kategorii Moto3 nevešli do nejlepší desítky. Kornfeil dojel dvanáctý, Hanika skončil hned za svým krajanem. Čeští závodníci tak dostartují do nedělního závodu ze čtvrté a páté řady. Karel Abraham v MotoGP vyrazí do závodu z 23. místa.

Na okruhu v Alcaňizu se blýskl nejrychlejším časem druhý muž celkového pořadí mistrovství světa Ital Enea Bastianini. Společně s ním se do první řady postaví ještě Portugalec Miguel Oliveira s lídrem seriálu Britem Dannym Kentem.

V nejsilnější kubatuře MotoGP se naopak znovu nedařilo jedinému českému zástupci Karlu Abrahamovi. Obsadil 23. příčku a nepostoupil z první části kvalifikace.

Z prvního místo vyjede posedmé v sezoně Španěl Marc Márquez. Kvalifikaci vyhrál v novém rekordu okruhu 1:46,635, vlastní dosavadní maximum z loňska vylepšil o více než půl sekundy.

Nedělní závody sledujte v přímých přenosech na NOVA Sport 1 a Voyo.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu - kvalifikace:

Moto3: 1. Bastianini (It./Honda) 1:57,755, 2. Oliveira (Portug./KTM) -0,200, 3. Kent (Brit./Honda) -0,201, ...12. Kornfeil -0,943, 13. Hanika (oba ČR/KTM) -0,978.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:46,635, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,108, 3. Iannone (It./Ducati) -0,543, ...23. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil z první části kvalifikace.