MotoGP

Salač znovu nebodoval, Kornfeil dojel třináctý. Smolařem víkendu Bagnaia

Druhý závod v Misanu znovu nedopadl úspěchem pro Filipa Salače, který dojel až na dvacátém místě. Bodovat se povedlo Jakubovi Kornfeilovi, který bodoval v obou víkendových závodech. Ve třídě MotoGP vyhrál Maverick Viňales.

Salač zajel v tréninku vynikající šesté místo, ale závod mu nevyšel. Držel se na chvostu druhé dvacítky. Nakonec alespoň vylepšil své umístění a finišoval jako dvacátý.

Závod Moto3 vyhrál v dramatické koncovce na okruhu v Misanu Roman Fenati, který na stejné trati před dvěma lety přišel dočasně o licenci, když v závodě Moto2 soupeři zmáčkl brzdu. Závodník tak stanul na nejvyšším stupínku a zbořil rekord v počtu vítězství ve své kubatuře.

Podruhé o tomto víkendu bodoval Jakub Kornfeil, který po sobotním dvanáctém místě vybojoval třináctý flek. Mezi elektrickými motocykly byl nejlepší vedoucí muž pořadí Matteo Ferrari, který k sobotnímu bronzu přidal i nejvyšší umístění.

Související obsah

Závod třídy Moto2 musel být kvůli počasí přerušen. Ještě předtím zamířil na ošetření po nebezpečném highsideru Joe Roberts. Cílem po restartu projel jako první Enea Bastianini, který zaznamenal třetí nedělní triumf pro italské barvy.

Domácí závodník mohl na okruhu v Misanu slavit i v královské kubatuře MotoGP. Francesco Bagnaia sedm kol před koncem vedl a měl našlápnuto k triumfu, ale pádem přišel o možnost zaútočit na první kariérní vítězství.

Související obsah

Nakonec tak zvítězil Španěl Maverick Viňales, na druhé příčce skončil jeho krajan Joan Mir a hattrick jezdců z Pyrenejského poloostrova dovršil třetím místem Paul Espargaro.

Závody MotoGP můžete sledovat živě na stanicích Nova Sportu a na Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MotoGP

Důležité Události