Tohle v plánu rozhodně nebylo. Oslava titulu mistra světa Jorgeho Lorenza začal nehodou, kterou nikdo z přítomných nečekal. A sám španělský motocyklista už vůbec ne. V momentě, kdy se chystal na slavnostní jízdu, popálil Lorenza kouř valící se z motorky.
Osmadvacetiletý Lorenzo se rozhodl uskutečnit oslavy svého titulu na rodné Mallorce. Zpočátku tam ale bylo pořádně horko. A to doslova. Jakmile nastartoval svůj stroj, začal se z něj valit horký kouř, který úřadujícího šampiona nejsilnější kubatury MotoGP nepříjemně popálil.
Zkušený jezdec měl štěstí, že se pro slavnostní jízdu navlékl do závodní kombinézy. Svou levou nohu si dokonce musel nechat ošetřit.
"Když jsem mohl závodit v Assenu krátce po operaci klíční kosti, tak tohle nic není," nechal se slyšet Lorenzo, na kterého čekal po příletu na Mallorce v průvodu asi 300 motorkářů. Svůj třetí titul mistra světa v kariéře si zajistil až v závěrečném závodu sezony ve Valencii.