Hokej

Skandál v duelu bývalých koučů nároďáku! Masér napadl hokejisty

Skandál v duelu bývalých koučů nároďáku! Masér napadl hokejisty
Zdroj: Profimedia

Další střetnutí někdejších trenérů české hokejové reprezentace vyhrál chomutovský Vladimír Růžička. Daleko více než o vítězství Chomutova 4:2 nad brněnskou Kometou Aloise Hadamczika se ale mluví o incidentu, který se přihodil po závěrečné siréně. Hned dva hráče Komety totiž při odchodu do šaten napadl chomutovský masér.

„Jestli si (chomutovský masér František Moščic) myslí, že chrání kabinu, tak je to debil,“ zuřil po utkání brněnský trenér Alois Hadamzik. Moščic nejprve sekl David Ostřízka jako odplatu za faul na Romana Červenku, pak napadl i Jakuba Koreise.

„Šel jsem z ledu a viděl jsem, jak David Ostřížek inkasuje sekeru do zad. Pak jsem ji dostal i já. Byla to asi odplata za faul na Červenku, ale nikdy jsem něco takového neviděl, aby masér vyběhl z šatny a sekal soupeře,“ popisoval Koreis.

Ostřížek v závěru utkání vzteky sekl Červenku, za což vyfasoval dvouminutový trest.

Realizační tým Chomutova přesně nevěděl, co se před šatnami stalo. „Až když jsme přišli do šaten, viděli jsme, že se něco událo, já u toho ale nebyl. Budeme zjišťovat, co se stalo, dál se k tomu ale nemůžu vyjadřovat,“ přiblížil asistent trenéra Jan Šťastný.

Incident je ale zanesen v zápise o utkání a bude ho řešit vedení extraligy. „Při odchodu hostujícího mužstva byli rozhodčí informováni hostujícím asistentem kapitána, že došlo k napadení hostujícího hráče č. 44. Toto napadení měl provést jeden z funkcionářů (kustod) družstva domácích seknutím do zad. Poté byl dle tvrzení asistenta kapitána napaden také hráč hostí č. 29, taktéž holí. Pořadatelská služba nebyla konfliktu přítomna,“ stojí v zápise.

Flastr, jaký by mohl funkcionář severočeského klubu dostat, může znamenat zákaz činnosti, nebo půjde o velkou pokutu. „Hrozí mu až 500 tisíc pokuty, nebo zákaz činnosti na rok a půl,“ poznamenal předseda disciplinární komise extraligy Karel Holý.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události