Rallye Dakar

Prokop dojel v úvodu Dakaru čtrnáctý, promluvil i o nehodě

Český automobilový závodník Martin Prokop zahájil Rallye Dakar 2016 ve skvělé formě. V úvodním prologu slavné dakarské rallye ztratil na nejrychlejšího pilota pouhých 13 vteřin a skončil čtrnáctý.

Pro Prokopa byl start na Rallye Dakar 2016 velkou neznámou. Stálý účastník šampionátu WRC ovšem prokázal své jezdecké kvality a poté, co absolvoval ceremonii na slavnostním zahajovacím pódiu, vybojoval společně s navigátorem Janem Tománkem čtrnácté místo v úvodním prologu.

Na nejrychlejšího pilota Bernharda ten Brinka jedoucího také s automobilem Toyota Hilux ztratil pouhých třináct vteřin.

Měli jsme cíl, abychom se dostali do první dvacítky a měli tak větší rozestup mezi námi a ostatními, ale byli jsme rychlí a cítili jsme se opravdu dobře, takže jsme pomýšleli i na to, že bychom se dostali do desítky. Třikrát jsme ovšem museli hodně přibrzdit a jednou jsme v podstatě zastavili, protože jsme nevěděli, kam jedeme,“ popsal Prokop své první závodní zkušenosti na Rallye Dakar.

Po premiérovém prologu dlouhém 11 kilometrů čeká Prokopa první ostřejší zkouška na Rallye Dakar 2016. Tou bude měřený úsek dlouhý 258 kilometrů. 
 Až po dojezdu do bivaku jej organizátor informoval o tom, že v dalším průběhu prologu došlo k tragické havárii, při které automobil řízený první čínskou pilotkou účastnící se tohoto závodu Kuo Mej-ling vjel mezi diváky.

 Je to hrozná věc. Mám v tuto chvíli minimum informaci, organizátor nám pouze oznámil, že došlo ke kolizi, při které byl zranění čtyři diváci. Doufám, že budou v pořádku,“ dodal český závodník.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události