Rally

Nováček na Dakaru? Loeb měl strach, ale nikdo mu nestačí

Nováček na Dakaru? Loeb měl strach, ale nikdo mu nestačí
Zdroj: Profimedia

Dobrodružství dálkových motoristických závodů zlákalo další velkou celebritu. Několikanásobný rallyový šampion Sebastian Loeb poprvé zkouší Dakar, ale už po prvním dnu je zřejmé, že pokud vydrží jeho auto, všem ujede.

Když po první etapě přijeli všichni do cíle, na výsledkové listině jasně svítilo na prvním místě jméno rallyového fenoména Sebastina Loeba. A co víc, francouzský borec nadělil zbytku pole pořádný parník. Sám pak vyprávěl, že to vůbec nečekal.

"Bylo to pořádné překvapení. Přitom jsme ztratili ve střední pasáži, uvízli jsme v bahně. Nečekal jsem, že budeme nejlepší," říkal skromně pro deník L´Equipe.


Měl k tomu i pádné argumenty. Jeho auto by mělo mít v porovnání s dakarskými speciály v těžkém terénu přece jen trochu handicap. "Je povzbuzující z hlediska výkonu vozu. Přecejen jsme spíš typické WRC a jsme v pořadí před všemi, co mají pohon všech čtyř kol. To jsem opravdu nečekal," dodal.


Jestli to tak půjde i nadále, Loeb netuší. "Budeme se snažit, aby to tak bylo i nadále, ale je to jen jeden krok na dlouhé cestě. Dobré je, že jsme našli dobrý rytmus. Tentokrát nebyla navigace tak komplikovaná a doufáme, že v úterý to bude podobné. Přece jen, tohle je náš velký handicap, s tím nemáme moc zkušeností," dodal Sebastian Loeb. Daleko víc zodpovědnosti tak bude na jeho dvorním spolujezdci Danielu Elenovi.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události