Fotbalová Slavia po tiskových konferencích představila některé z nových posil konečně i na trávníku. A nováčci si nevedli vůbec špatně. Proti druholigové Vlašimi se střelecky prosadili Mešanovič, Hušbauer i Železník.
Pražané v zimním přestupním termínu mohutně posilují, a tak byla veřejnost zvědavá na to, jak se noví hráči uvedou na hřišti. První příležitost vidět je v akci byla právě dnes. V úvodním přípravném utkání proti Kolínu (5:0) ještě na umělou trávu v Edenu žádná z nových posil nevyběhla, do zápasu s Vlašimí ale už v základní jedenáctce zasáhli Bořil, Mešanovič i zřejmě prozatím nejdiskutovanější zimní posila Slavie Josef Hušbauer, který se do červenobílého převlékl z rudého dresu rivala ze Sparty.
V první větší šanci se sice ocitli Středočeši, po příležitosti z patnácté minuty však slávisté rychle kontrovali a na rozdíl od soupeře byli úspěšní. Po centru Bílka se prosadil první z noviců, Muris Mešanovič.
Slávisté měli v prvním dějství i další šance, jenže byli na štíru s jejich proměňováním, a tak se druhé branky dočkali až krátce po přestávce. Po faulu na Vukadinoviče nařídil rozhodčí penaltu, míč si vzal Hušbauer a zvýšil na 2:0. I třetí branka byla dílem nově příchozího hráče. Po přihrávce Zmrhala nebylo velkým problémem pro Železníka uklidit míč do brány. Pět minut před koncem pak zvýšil na konečných 4:0 mladý Kuchta.