Doping

Bývalý šéf ruské antidopingové agentury náhle zemřel! Náhoda?

Bývalý šéf ruské antidopingové agentury náhle zemřel! Náhoda?
Zdroj: Twitter

Nikita Kamajev, bývalý šéf ruské antidopingové agentury RUSADA, včera zemřel na následky srdeční zástavy. Pouhé dva měsíce poté, co odstoupil z funkce po dopingovém skandálu, který postihl celou ruskou atletiku. Podle Kamajevova bývalého spolupracovníka Ramila Chabrijeva ho měl postihnout infarkt při lyžování.

Ruská atletika se ještě ani nestačila vzpamatovat z dopingového skandálu, podle kterého byly vybraným atletům systematicky podávány látky na zvýšení výkonnosti, a na světě je první oběť.

Související obsah

Vše přitom bylo řízeno přímo ruským státem a mezinárodní atletická komise IAAF vyloučila Rusko ze všech mezinárodních soutěží. Moskevská laboratoř přišla pochopitelně o licenci a vše se mělo změnit.

Kamajev a Chabrijev složili funkce společně s celým vedením RUSADA v prosinci. Nový management měl za úkol dostat Rusko alespoň na olympiádu do Ria, ze které bylo rovněž vyloučeno.

Související obsah

Netrvalo to ani dva měsíce a skandál má první oběť. Podle Chabrijeva navíc Kamajev nikdy žádné problémy se srdcem neměl. Náhoda?

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události