UFC

Do oktagonu se vrací král! Trest za "zvyšování potence" mu vypršel

Do oktagonu se vrací král! Trest za "zvyšování potence" mu vypršel
Zdroj: Twitter

Anderson Silva, který byl považován za nejlepšího MMA bojovníka vůbec, je zpět! Po vypršení ročního trestu, který si nejdéle vládnoucí UFC šampion odpykával za doping od loňského ledna, se nyní vrací do oktagonu a čeká ho zápas proti Michaelu Bispingovi.

Brát neoriginální léky není chytré, u sportovců to platí dvojnásobně. Anderson Silva byl ještě před rokem považován za absolutní špičku světového MMA. Desetkrát dokázal svůj pás obhájit, šestnáct zápasů v řadě neprohrál. Šéf UFC Dana White ho dokonce nazval nejlepším současným bojovníkem MMA napříč všemi váhami.

I proto mnohé šokovalo, když v lednu loňského roku neprošel dopingovou kontrolou, která proběhla po jeho utkání s Nickem Diazem, který rovněž neprošel. Zatímco byl jeho protivník pozitivně testován na marihuanu (dostal pětiletý zákaz za opakovaný prohřešek), v Silvově krvi se našel mimo jiné i drostanolon, tedy anabolický steroid.

Spider, jak se Silvovi přezdívá, se obhajoval tím, že bral neoriginální léky z Thajska na zvýšení sexuální potence, ale antidopingový výbor to neobměkčilo. Udělil mu kromě ročního zákazu také tučnou pokutu ve výši devíti milionů korun.

Po roční pauze je však král MMA zpátky, zatím však v zápasu bez pásu. O ten totiž přišel už před zápasem s Nickem Diazem. Tehdy nestačil na Chrise Weidmana, který ho o dlouho držený pás obral, navíc dokázal vyhrát i v odvetném utkání. Do klece se Anderson Silva vrátí 27. února v rámci galavečera UFC Fight Night, kde bude bojovat s Michaelem Bispingem jako hlavní zápas. Dokáže se vrátit tam, odkud byl sesazen?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události