Líbí se vám české dresy pro hokejový Světový pohár. Je to docela změna, co říkáte. A něco vám tam nesedí? Něco zvláštního na nich opravdu je. Co ten znak? Hokejisté prý budou porušovat zákon!
Problém nastínil ve své reportáži web blesk.cz a i hokejové prostředí potvrzuje, že je představení dresů pro Světový pohár poněkud zaskočilo.
„Ani jsme nevěděli, že dresy budou představeny v den oznámení prvních nominací,“ řekl Blesku sportovní manažer hokejové reprezentace Jan Černý. „Pořadatelé si to všechno organizovali sami a dresy nechtěli nikomu ukázat. Dělali s tím hrozné tajnosti," dodal.
A podle posledních zpráv tedy verze hokejových dresů ještě není finální. Hokejisté jsou si vědomi, že by při reprezentaci porušovali zákon. „Kontaktovali jsme pořadatele s žádostí, aby malý státní znak nahradili velkým a předešlo se tak diskuzím o výkladu zákona,“ uvedl mluvčí Zdeněk Zikmund.
Takže možná se dočkáme ještě jedné verze. Ale bude se nám pak líbit v kontrastu s původně představenou variantou? A vám, vadilo by, že by Češi měli na hrudi jen českého lva a ne oficiální znak, kde je i moravská a slezská orlice?