Michal Jáně

Šlo o život! Přední český kanoista skončil v nemocnici

Šlo o život! Přední český kanoista skončil v nemocnici
Zdroj: facebook.com

Velmi nepříjemná věc postihla českého kanoistu Michala Jáněho. Kvůli poruše kotle se on i jeho rodina nadýchali nebezpečného oxidu uhelnatého a sanitka je musela odvézt do nemocnice.

Jáně strávil noc na kyslíkovém přístroji, ráno však už naštěstí prostřednictvím sociální sítě mohl poslat do světa radostnější zprávu. "Po noci strávené na kyslíku bych měl být v pořádku a připraven jít domů. Jsem rád, že zbytek mé rodiny je také v pořádku. Měli jsme štěstí!" oddechl si Jáně, který je úspěšným kanoistou. Ve své sbírce má stříbro a bronz z kategorie C1 ze světového šampionátu, další dvě druhá místa vybojoval na mistrovství Evropy.

A co se vlastně stalo? "Asi se nám pos.al kotel a nadýchali jsme se CO. Já teda zrovna nejmíň," napsal Jáně k fotce ze sanitky, kterou publikoval ve včerejších večerních hodinách.

Celá sportovcova rodina měla skutečně štěstí. Otrava oxidem uhelnatým je totiž velmi nebezpečná a nezřídka má fatální následky. Plyn totiž není cítit a navíc se snadněji než kyslík váže na hemoglobin, v důsledku čehož může dojít až ke smrti.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události