Vítězem prvního golfového majoru sezony je Angličan Danny Willett. Ten přitom vůbec neměl na Masters startovat. Jeho žena měla v neděli, tedy v den finálového kola, termín porodu, nakonec ale porodila syna téměř dva týdny před termínem.
Osmadvacetiletý Willett už byl smířený, že na Masters nepojede. Chtěl být u porodu své ženy, což je pochopitelné. Porod ale stihla dříve.
A byla to právě manželka, které novopečený vítěz Masters jako první telefonoval. "Pár turnajů už jsem vyhrál, ale vyhrát turnaj kategorie major, to je jiná liga. Asi bych měl poděkovat i synkovi, který přišel na svět dřív, abych tady mohl hrát," řekl šťastný golfista.
Willett těžil v Augustě i z těžko uvěřitelného kolapsu Američana Jordana Spietha. Obhájce titulu ve finálovém kole utopil na tříparu dva míčky a bylo po nadějích.
Spieth skončil druhý a jako loňský vítěz Masters musel tradiční zelené sako předat novému vítězi - Angličanu Willetovi.