APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Nejen fotbalový svět si dnes připomíná nejhorší den v dějinách!

Nejen fotbalový svět si dnes připomíná nejhorší den v dějinách!
Zdroj: Profimedia

Dnes je to přesně 27 let, co svět zasáhl vůbec nejtragičtější moment fotbalové historie. Na stadionu Hillsborough bylo v anglickém Sheffieldu ušlapáno 96 fanoušků a dalších zhruba 700 těžce zraněno.

Tlačenice, při které zemřelo 96 osob, vznikla během semifinálového utkání FA Cupu mezi Liverpoolem a Nottingham Forest.

Související obsah

Policie vyhradila pro příznivce Liverpoolu tribunu s menší kapacitou, než jako dostali domácí přiznivci, ale nepočítali s tím, že fanoušků Reds bude daleko vyšší počet.

Když policie vpustila na tribunu další diváky, tragédie na sebe nenechala dlouho čekat a tisíce fanoušků se na sebe tlačilo takovým způsobem, že se někteří udusili a jiní byli ušlapáni.

Zdroj: facebook.com

Vyšetřování tragické události trvalo měsíc a výsledkem bylo přísné zvýšení bezpečnosti na všech fotbalových stadionech.

mm, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události