Zdravotní problémy jsou zaženhány, hlásí česká tenistka Lucie Šafářová! V semifinále antukového turnaje v pražské Stromovce si Šafářová poradila s českou soupeřkou Karolínou Plíškovou a ve finále vyzve Australanku Samanthu Stuserovou. Z titulu ve čtyřhře se může radovat další česká tenistka Andrea Hlaváčková.
Šafářová si zahraje o titul na tenisovém turnaji WTA v Praze. Turnajová dvojka, která před startem na J&T Banka Open nevyhrála letos ve dvouhře žádný zápas, zdolala v semifinále na antuce ve Stromovce obhájkyni titulu Karolínu Plíškovou 6:4 a 7:6.
"Je to krásný, krásný. Jsem strašně šťastná, že po té době, co jsem bojovala s nemocí, tak jsem se dostala znovu do finále a zrovna v Praze," řekla Šafářová. Světová šestnáctka letošní rok začala až koncem února v Dauhá, protože léčila neinfekční zánět kloubů.
V sobotním finále se Šafářová utká s Australankou Samanthou Stosurovou. Ta postoupila dnes bez boje poté, co nejvýše nasazenou Rusku Světlanu Kuzněcovovou nepustilo na kurt zranění.
Andrea Hlaváčková vybojovala šestnáctý deblový triumf v kariéře na okruhu WTA. V páru s Ruskou Margaritou Gasparjanovou porazily ve finále čtyřhry Maríi Irigoyenovou z Argentiny a Polku Paulu Kaniaovou 6:4 a 6:2.