Petra Kvitová na turnajový titul v Madridu podruhé za sebou nedosáhne. Ve Španělsku tentokrát končí už v osmifinále, kde ji ve dvou setech vyřadila Australanka Darja Gavrilovová.
Kvitová se zpočátku mohla opřít o solidní podání, stejně si ovšem vedla i soupeřka, a tak se čekalo, která z tenistek jako první servis své protihráčky prolomí. V osmé hře se to nakonec po sérii shod povedlo Gavrilovové a v dalším gemu pak proměnila hned první setball.
To ve druhém setu se zdálo, že klíčový okamžik přišel daleko dříve. Kvitová si hned v úvodní hře nedokázala uhájit servis, pak se ale nezadařilo ani Australance. Tím ale plejáda ztracených podání neskončila. Kvitové se nevedlo ani napodruhé a brzo prohrávala 1:3. Pak už ani jedna z hráček při svých hrách nezaváhala, což ale neznamenalo nic jiného, než že Petra Kvitová končí letos v Madridu už v osmifinále a turnajový titul neobhájí.