Hokej

Při debutu v NHL dal gól Luongovi, teď ho vítají Pardubice

Při debutu v NHL dal gól Luongovi, teď ho vítají Pardubice
Zdroj: Profimedia

Hokejové Pardubice už rozhodně nechtějí hrát v další sezoně o záchranu. Tradiční východočeská bašta už získala několik nových posil a nyní ohlásila i příchod borce, který má zkušenosti z NHL. Dynamo vítá Justina Hodgmana.

Tenhle sedmadvacetiletý Kanaďan toho má za sebou dost a dost, nejvíce ale vzpomíná na krátké angažmá v Arizoně, kdy se mu hned při premiéře podařilo dát gól. „Ta dlouhá cesta, abych se dostal až nahoru, stála za to,“ vykládal loni v říjnu, když překonal věhlasného Roberta Luonga v dresu Floridy.


Jenže pak zase hrál tenhle pravák na hraně farmy a prvního týmu a raději zvolil angažmá v Evropě. Zná Lahti, Magnitogorsk, Nižnyj Novgorod i Örebro. A teď zavítal do Pardubic.


"Z téhle příležitosti jsem hodně nadšený, slyšel jsem mnoho hezkých věcí o městě a klubu s velkou hokejovou historií. Českou republiku jsem už několikrát navštívil a jsem nadšený, že se tam vracím zpátky,“
vzkázal ze zámoří po podpisu kontraktu.


Vedle Hodgmana se už Východočeši dohodli na příchodu beka Martina Rýgla a útočníků Michala Bárty a Tomáše Klimenty z Mladé Boleslavi. Skončil naopak sportovní manažer Dušan Salfický.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události