Teď je ze mě celebrita, smál se Šustr. Dal gól těm, kteří o něj stáli

V NHL srovnala Tampa sérii s Pittsburghem na 2:2 a opět k tomu pomohli Češi. Ondřej Palát si připsal asistenci a sváteční střelec Andrej Šustr dokonce dal gól. A i když mu uniklo ocenění hvězdy zápasu, po zápase čelil otázkám reportérů.

Šustr je hráč, který obranu moc neopouští, ale v 15. minutě se nebál zapojit do útoku a zvyšoval krásnou střelou na 2:0. V kariéře v NHL odehrál 238 zápasů a vstřelil teprve pátý gól.
"Teď je ze mě celebrita, co," usmál se na novináře, když se po delší době stal středem pozornosti.

Není hvězdou, která by dávala góly, o to víc si ho v Lightning cení pro spolehlivost a skromnost. "Snažil jsem se jen podpořit útok, dostal jsem skvělou přihrávku a vyšlo to," sdělil jen tak mimochodem. A vůbec neřešil to, že to byl teprve jeho druhý gól v play off. Ten první dal před rokem.

Asistenci si zapsal i Ondřej Palát, Tampa vedla po dvou třetinách vedla 4:0. Ale Pittsburgh v poslední třetině rozpoutal peklo a snížil na 3:4. "První dvě třetiny byly dobré. Měli jsme energii a dobře bruslili. Naštěstí to stačilo," konstatoval druhý český muž v dresu Tampy.

To Andrej Šustr byl klidnější: "Nepodlehli jsme panice a odvedli dobrou práci. Prostě jsme to zavřeli a náskok udrželi," konstatoval.