NHL

Tampa otočila v Pittsburghu, Palát a Šustr jsou krok od finále

Tampa otočila v Pittsburghu, Palát a Šustr jsou krok od finále
Zdroj: NHL media

Hokejisté Tampy Bay ani jednou v základní hrací době pátého utkání semifinálové série nad Pittsburghem nevedli, přesto se radují ze třetího bodu a v noci na středu mohou rozhodnout o svém postupu do finále. Na vítězství se podíleli i Ondřej Palát s Andrejem Šustrem, kteří si připsali po bodu.

Jestli v Pittsburghu trénovali góly do šatny, tak jim to naostro v zápase vyšlo parádně. Na první branku se totiž tentokrát čekalo do poslední sekundy první třetiny. Proti Rustovi dokázal Vasilevskij ještě zakročit ale Dumoulin stihl ještě zasunout puk za jeho záda. Na časomíře v ten moment svítil čas 0.7 sekundy.

Po minutě a půl hry ve druhém dějství to bylo už o dva góly. Määta nahodil puk před bránu, těsně před gólmanem Tampy jej tečoval Hagelin přímo do místa, kde před Hornqvistem zela prázdná brána.

Tampa se ale zmátořila. Dvěma slepenými góly s autorskými razítky Alexe Killorna a Nikity Kučerova ještě ve druhé dvacetiminutovce skóre zápasu srovnala, když na kontaktní brance ze čtyřiatřicáté minuty měl velký podíl i Andrej Šustr. Domácí se pokusili vyhodit, puk si ale našel cestu přímo na Šustrovu hůl a český hokejista se nerozpakoval, poslal jej Killornovi a ten střelou z ostrého úhlu pokořil Fleuryho.

Tučňáci ale potvrdili, že závěry třetin jim v pátém zápase jdou. Podruhé na sklonku dějství udeřili ve 40. minutě. Malkinovu střelu z otočky ještě Vasilveskij vyrazil, na Kunitzovu dorážku už ale recept nenašel.

Ani tentokrát se ale Blesky nesložily. Na vyrovnání si ale hokejisté Tampy museli počkat až do 57. minuty. Na začátku všeho byl Ondřej Palát, od něj se kotouč dostal k Tyleru Johnsonovi, jehož pokus Fleury vyrazil za bránu, kde už číhal Kučerov. Klec objel a dezorientovanému gólmanovi zasunul puk do odkryté části svatyně.

Kouzlo závěru třetin přestalo Pittsburghu fungovat, a tak se šlo do prodloužení, které po necelé minutě ukončila teč Tylera Johnsona.

msl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události