Fotbal

Velký průlom: První český hráč má jít za mříže kvůli fotbalu!

Velký průlom: První český hráč má jít za mříže kvůli fotbalu!
Zdroj: Profimedia

Český fotbal si připsal prvního natvrdo odsouzeného hříšníka. A není to žádná malá ryba. Na tři roky odsoudil soud bývalého prvoligového fotbalistu Michala Káníka. Toho soudce poslal do vězení za podvody a za účast v sázkařské mafii.

Bývalý fotbalista nejprve předloni dostal podmínku za podvody v účetnictví, kterých se dopustil ve strakonickém fotbalovém klubu. Další však vyfasoval za účast v sázkařské mafii. V tomto případu figuruje celkem dvaadvacet osob a Káník měl hráčům či rozhodčím nabízet úplatky za ovlivnění zápasů nejen nižších soutěží, ale dokonce i první ligy. 


"Ve zkušební době spáchal další trestný čin, a proto soud rozhodl o přeměně podmíněného trestu na nepodmíněný," tlumočil rozhodnutí soudce Šustra mluvčí strakonického soudu David Moravec pro web Aktuálně.cz.


Rozsudek zatím není pravomocný, Káník ihned podal stížnost a případem se bude zabývat krajský soud v Českých Budějovicích. Do té doby se bývalý fotbalista odmítá vyjadřovat.

Zdroj: Profimedia


Je to vůbec poprvé, co byl někdo v souvislosti s fotbalem odsouzen "natvrdo". I z korupční aféry, která českým fotbalem otřásala před dvanácti lety, vyšel například Ivan Horník se sedmiměsíční podmínkou.Kromě Káníka byli v případu sázkařské mafie odsouzeni další tři fotbalisté, Vítězslav Brožík, Karel Kodeš a Jaroslav Chalupa, všichni dostali podmíněný trest. Dalších osmnáct, včetně například bývalého brankáře Slovanu Liberec Zbyňka Hauzra, na soud čeká.

msl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události