Fotbalové fanoušky po celém Německu zasáhla tragická zpráva. Zemřel známý trenér Sascha Lewandowski. Tělo někdejšího kouče bundesligového Leverkusenu našli policisté v jeho bytě v Bochumi. Bylo mu 44 let.
"Jsme hluboce šokováni a zároveň nesmírně smutní. Upřímnou soustrast rodině a jeho příbuzným," vzkázal Dirk Zingler, prezident Unionu Berlín, kde Lewandowski trénoval naposledy. Letos v březnu ale předčasně skončil kvůli syndromu vyhoření.
Uběhly tři měsíce a přišla ještě daleko hoší a tragičtější zpráva. Uznávaný trenér byl nalezen ve svém bytě mrtvý. Podle vyšetřovatelů pravděpodobně spáchal sebevraždu.
"Tohle bolí," hlesl bývalý výkonný ředitel Leverkusenu Wolfgang Holzhäuser. Právě díky angažmá v bundesligovém klubu se do paměti fanoušků vryl nejvíc. Nejprve vedl mládež, v roce 2012 povýšil k prvnímu týmu, kdy mužstvo převzal společně se Samim Hyypiäm a vedli ho do léta 2013. Po Hyypiäho odvolání na jaře 2014 s Leverkusenem dokončil sezonu.
NEPŘEHLÉDNĚTE.
Neuvěřitelná bolest a bezmoc: Francouzský reprezentant Antoine Griezmann prožíval horor!
Takhle hraje taťka William! Pod okny Buckinghamského paláce se poprvé v historii hrál fotbal