Bayern Mnichov

Teror ochromil i slavný Bayern! Panika a beznaděj, zní z kabiny

Teror ochromil i slavný Bayern! Panika a beznaděj, zní z kabiny
Zdroj: Profimedia

Doposud sledovali zprávy o teroristických útocích jen v televizi, teď však pocítili strach a obavy bezprostředně na vlastní kůži. Útok v Mnichově citelně dolehl i na fotbalisty tamního Bayernu. Jeden z nich přitom byl v době střelby takřka v centru dění.

Záložník Javi Martinez byl ve chvílích, kdy v německé metropoli řádil šílený střelec, zrovna ve městě. "Přišla mi zpráva od spoluhráče, jestli jsme v pořádku," vyprávěl pro španělský deník Marca, který hned začal mít strach o svého kamaráda. "Volal jsem Juanovi Bernatovi, ten mi říkal, že je O.K.," oddechl si.
 

Sám sice vyvázl se zdravou kůží, devítka lidí však bohužel takové štěstí neměla. Osmnáctiletý Němec íránského původu za sebou zanechal devět mrtvých a desítky zraněných. "Ve městě vypukla panika a mně začaly chodit zprávy, jestli jsem v pořádku," popisuje situaci během momentů hrůzy. "Nemůžu tomu uvěřit. Sice to vidíte každý den v televizi, víte, že nějaká hrozba existuje, ale nikdy by vás nenapadlo, že u toho budete tak blízko," kroutí hlavou Martinez.
 

"Je hrozné, když si představíte, že vyrazíte do města na drink, někam, kde to dobře znáte, a může vás to stát život," uvědomuje si. "Jak tohle mohl někdo udělat? Proč? Na to nemám odpověď," nechápe, co se v posledních měsících děje. "Cítím jen obrovskou bezmoc a zlost. Upřímnou soustrast všem rodinám obětí," uzavírá.
 

msl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události