Rio 2016

Nakoukněte do olympijské vesnice: Takhle to tam vypadá! VIDEO

Čeští sportovci jsou už natěšení na zahájení olympijských her v brazilském Riu. V olympijské vesnici se prý už zabydleli. Výprava nenechala nic náhodě a do Brazílie si s sebou přivezla tuny nezbytného vybavení.

Je to takový malý stát ve státě. Tisíce atletů tu stráví příštích šestnáct dní, kdy půjde o medaile. I proto musejí v olympijské vesnici myslet na všechno. "Je to ohromné, je neuvěřitelné, kolik je tady lidí a jak velká vesnice je," říká cyklista Petr Vakoč.


A co všechno tam nejdete? Uvnitř jezdí autobusová linka, mají tam vlastní hasičský sbor, polikliniku nebo obří posilovnu. Středobodem je ale samozřejmě jídelna, rozlohou by se sem vešla hned tři fotbalová hřiště.


"Než jsem se ráno zorientoval a nabral si snídani, trvalo mi to půl hodiny. Oběd jen patnáct minut, takže už je to lepší. Jídlo je ale slabší,"
směje se tenista Lukáš Rosol.


Související obsah


Místo, kdo budou během olympiády bydlet čeští sportovci, najdete velmi jednoduše. Náš tým to dává najevo dost jasně. "Vesnice jako taková je krásná, apartmány jsou hezké a prostorné," přiznává vedoucí české výpravy Martin Doktor."Pokoje jsou jednoduché, ale nevadí mi to," přitakává Rosol.
Pokoje sportovců nejsou sice velkolepé, ale prý stačí. Všichni si chválí zejména matrace dovezené z Česka. Nebyla by to správná letní olympiáda, kdyby nebyl ve vesnici bazén. Ten v Riu mají Češi luxusní, však si ho také dokážou užít.


Související obsah


Uvnitř českého zázemí je klíčová ještě ordinace lékaře a místnost fyzioterapeuta. Tam se našim borcům postarají o namožené svaly, pomohou od bolesti břicha či nachlazení od klimatizace. "Máme svůj vlastní diagnostický ultrazvuk. Máme i vysokovýkonný laser," doplňuje lékař české výpravy Jiří Neumann.


Organizátoři tady také pravidelně každý den hubí komáry. Hlavním dopravním prostředkem je kolo, pro některé Čechy spíš koloběžka.

Michal Kratochvíl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události