Rio 2016

Nad Riem vzplál olympijský oheň. Olympiáda zahájena! GALERIE

Hry XXXI. olympiády byly zahájeny! V brazilském Rio de Janeiru proběhl tradiční zahajovací ceremoniál, v jehož závěru byl zapálen olympijský oheň. Této poctě se původně mělo dostat Pelému, brazilská fotbalová legenda však ze zdravotních důvodů odřekla. Čí rukou tedy nakonec zaplál olympijský plamen nad Riem?

Slavnostní ceremoniál se nesl v duchu výzvy k ochraně životního prostředí. Úvod večera vyšperkovala svým vystoupením i brazilská modelka Giselle Bündchen, která se na stadionu Maracaná rozloučila s profesionální modelingovou scénou. Před vyprodanými tribunami se objevila i Elza Soares, 79letá energická zpěvačka přezdívaná jako "brazilská Tina Turner".
 

Po varování před globálním oteplováním a vypouštěním emisí do ovzduší už pomalu přišla  chvíle na představování olympijských výprav. Dohromady se v Riu představí na 11 tisíc sportovců, přičemž za každého z nich bude symbolicky vysazen nový strom.


 

Jako první přišla tradičně na řadu řecká delegace, čeští sportovci si na svou chvíli museli dlouho počkat, na řadu totiž přišli až jako šestaosmdesátí v pořadí. Na stadion Maracaná je s vlajkou nad hlavou přivedl judista Lukáš Krpálek. Mezi účastníky nechyběla ani slovenská reprezentace s vlajkonoškou Danou Bartekovou, mezi dalšími vlajkonoši byla taková slavná jména jako Michael Phelps, Andy Murray či například Rafael Nadal. Na ploše se objevil i tým složený z uprchlíků. Průvod uzavřela domácí reprezentace.

Další informace k olympijským hrám v Rio de Janeiru najdete ZDE.
 

Nechyběla ani tradiční samba, v jejím rytmu se vlnila brazilská zpěvačka Anitta. Pak už celý akt spěl ke svému vyvrcholení. S napětím se čekalo, kdo nakonec zapálí olympijský oheň, když legendární fotbalista Pelé na poslední chvíli musel ze zdravotních důvodů odříct účast.
 

Spekulovalo se o tenistovi Gustavo Kuertenovi, bývalá světová jednička sice olympijskou pochodeň nakonec opravdu nesla, ovšem vstoupila s ní na olympijský stadion. Jako poslední se nakonec olympijské pochodně chopil Vanderlei de Lima, bronzový medailista v maratonu z Atén 2004. Jeho rukou vzplál nad Riem olympijský plamen!

msl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Watford nezvládl záchranářský duel, Kucka si dal vlastní gól

Fotbalisté Watfordu nesmírně důležitý zápas vůbec nezvládli. V domácím utkání s Norwichem, které bylo asi na deset minut přerušeno kvůli výpadku proudu, prohráli 0:3, když všechny branky vstřelil Norwich ve druhém poločase. Vlastním gólem k tomu přispěl i slovenský reprezentant Juraj Kucka. Norwich se tak díky třem bodům dostal mimo sestupové pozice Premier League.