Málem z toho byla prvotřídní senzace. Američtí basketbalisté ale nakonec blamáž odvrátili. Srdnatě bojující Austrálie ale ukázala, že americký výběr má daleko do Dream Teamu, milionáři z NBA sice vyhráli 98:88, ale velkou část zápasu prohrávali a vztekali se
Bylo to docela překvapení, jak australský národní tým dokázal vzdorovat hvězdám, které v Riu raději bydlí na luxusní lodi, než v olympijské vesnici.
Související obsah
Po první čtvrtině byl stav nerozhodný a v poločase Australané vedli o 5 bodů! I proto o poločase přišla na americké straně rázná domluva kouče Mika Krzyzewského. Vždyť výběr USA na olympiádě prohrál naposledy v roce 2004 a tehdy to byla opravdu ostuda.
Související obsah
Po poločase začalo úřadovat trio Anthony – Irwing – Durant, důležité body ale přidal i Draymond Green. Na Američanech byla vidět touha i nervozita. Koncovku zápasu ale zvládli.
Související obsah
Australané, vedení dvojicí Dellavedova – Mills ale naznačili, že se s nimi musí počítat. A vítězství nad Dream Teamem bojovali do poslední minuty.
Olympijský basketbalový turnaj z Ria sledujte na stanicích NOVA Sport!