Rio 2016

Mečbol odvrácený ránou do hlavy! H+H o zlato hrát nebudou

Mečbol odvrácený ránou do hlavy! H+H o zlato hrát nebudou
Zdroj: Twitter

Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková si o zlato v tenisové čtyřhře žen na olympiádě v Riu nezahrají. I když měly české reprezentantky dva mečboly, nakonec prohrály se švýcarskou dvojicí Timea Bacsinská - Martina Hingisová 1:2 na sety. Dva české páry se tak střetnou o bronz.

Po úspěšných čtvrtfinále už viděli čeští fandové ženské tenisové olympioničky ve hře o zlato. Po pátečních utkáních je ale jasné, že ani jedna z nadějí na vysněný trůn nevystoupá. Po prohře Petry Kvitové padly také Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou a nakonec i Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou.


Stříbrné medailistky z Londýna přitom měly zápas se švýcarskými soupeřkami rozehraný skvostně. První sadu vyhrály a ve druhé měly při podání Lucie Hradecké hned dva mečboly. Jenže při tom druhém se stala nevídaná věc.

Zdroj: Twitter

Andrea Hlaváčková inkasovala z bezprostřední blízkosti od Martiny Hingisové ránu míčkem do oblasti okolo oka a zůstala otřesena. Po delším ošetřování se sice vrátila na kurt, ale Češky už od té chvíle nehrály tak dobře jako před pauzou.


Hingisová s Bacsinskou dovedly druhou sadu do tiebreaku, který jasně vyhrály a nakonec ovládly i třetí set poměrem 6:2.
O bronz ve čtyřhře se tak střetnou dav české páry a jen jeden přiveze domů medaile. Zda to bude dvojice Šafářová – Strýcová či Hlaváčková – Hradecká, se rozhodne zřejmě v sobotu večer.


Ještě předtím čeká Lucii Hradeckou zápas ve smíšené čtyřhře společně s Radkem Štěpánkem.


Páteční české výsledky na olympádě v Riu:


Ženy:

Dvouhra - semifinále:

Puigová (Portor.) - KVITOVÁ (ČR) 6:4, 1:6, 6:3.

Čtyřhra - semifinále:

Makarovová, Vesninová (Rus.) - ŠAFÁŘOVÁ, STRÝCOVÁ (ČR) 7:6 (9:7), 6:4
Bacsinská, Hingisová (Švýc.) - HLAVÁČKOVÁ, HRADECKÁ (ČR) 5:7, 7:6(3), 6:2
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rio 2016

Důležité Události