Tenis

Hlaváčková vzpomíná na Bartyovou: V devatenácti mě neskutečně zničila

Světová jednička Ashleigh Bartyová ukončila naprosto nečekaně ve 25 letech svou tenisovou kariéru a šokovala tím celý sportovní svět. Pro web TN.cz se o aktuální světové jedničce rozpovídala Andrea Sestini Hlaváčková, která na Australanku velice příjemně vzpomíná, včetně zápasu, ve kterém od Bartyové dostala kanára.

Ashleigh Bartyová ukončila kariéru jako světová jednička ve 25 letech. Překvapilo vás to?

Překvapilo mě to, po vyhraném grandslamu a na vrcholu končit, navíc v jejím věku, je velmi ojedinělé. Ona je specifická, pauzu si dala již po juniorské kategorii. Není pro ni jako Australanku jednoduché neustále cestovat po světě. Myslím si, že ji to vyčerpalo více než jiné tenistky.

Jak na ni jako na hráčku vzpomínáte?

Patří k holkám, které byly na okruhu vždycky hrozně fajn. Budu na ni vzpomínat v nejlepším. Když vyhrála Roland Garros, tak jsem jí gratulovala a ona už vnímala, že jsem těhotná. Okamžitě mi poděkovala a bylo to moc příjemné. Není to pouze holka, které jde o to, aby mlátila do míčků. Pokaždé byla moc sympatická.

Vy jste s ní v roce 2016 prohrála jeden set 0:6, když jí bylo teprve devatenáct let. Věděla jste, že bude v tenise tak úspěšná?

Ona mě na té trávě v Nottinghamu v prvním setu neskutečně zničila a já zůstala jen s otevřenou pusou. Bylo jasné, že má obrovské kvality dostat se v deblu daleko, v singlu záleželo na kondičce. Na jednu stranu to je škoda, na druhou stranu je hezké, že se rozhodla skončit jako světová jednička.

Související obsah

Myslíte si, že už získala dost trofejí a stačí jí to, nebo je opravdu unavená?

Myslím si, že pro tenistku je sportovní kariéra náročná a pro Australanku dvojnásobně. My Evropanky si možná neuvědomujeme, že v letní sezóně to máme dobré v tom, že se můžeme po turnajích vrátit domů. Ona tuto štreku jela nonstop a domů se třeba nedostala tři měsíce. Měla i velké rozhodování, na které turnaje dojet. Jak jsem už říkala, byla specifická v tom, že uměla říct stop. Nehrála ani v době covidu, protože nechtěla podstupovat ty dlouhé čtrnáctidenní karantény. Určitě se ale nudit nebude.

Nicméně je jí teprve 25 let, jaký to je věk u tenistky?

Pro mě je to úsměvné, v tomto věku se mi teprve rozjela kariéra. Do této doby jsem tenisem nevydělala ani korunu a byla jsem v závěru druhé stovky žebříčku. Nedokážu posoudit, jaké to v tomto věku je končit, když mně se kariéra teprve rozjížděla. Asi má své důvody, proč končí.

Nicole Vaidišová ukončila kariéru, a poté se vrátila. Myslíte si, že to hrozí i u Bartyové?

Netroufnu si říci, zda se někdy vrátí. Nikomu na rozhodnutích nepřidává, co se děje ve světě, je tam nejistota, co všechno se může stát. Neříkám, že ji to úplně ovlivnilo, ona není úplně impulzivní člověk, který řekne ze dne na den, že to pověsí na hřebík. Talent má schovaný a může se někdy vrátit, ale skončit jako světová jednička v tak mladém věku musí mít velké důvody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události