Rio 2016

Fantazie na vodě! Kajakář Josef Dostál má olympijské stříbro!

Fantazie na vodě! Kajakář Josef Dostál má olympijské stříbro!
Zdroj: Profimedia

Česká výprava má další olympijskou mediali z Ria! Kajakář Josef Dostál získal na trati 1000 metrů stříbro. Český reprezentant nestačil jen na Španěla Marcuse Walze.

Třiadvacetiletý Dostál, který se v roce 2014 stal v této disciplíně mistrem světa a loni skončil na světovém šampionátu v Miláně druhý, se postaral o sedmou českou medaili v Riu. K jedné zlaté a pěti bronzovým přidal první stříbro.
 

"Posledních tři sta metrů do cíle jsem si říkal, že teď je přesně ta chvíle, kvůli který jsem tady, kvůli které jsem měl pár nechutných tréninků, při kterých jsem se i pozvracel. To pomohlo k medaili," mluvil v euforii Dostál.

Zdroj: Profimedia

K medaili ho dohnala obrovská touha, vydal se ze všech sil. "Strašná touha. Včera (v rozjížďce a semifinále) jsem byl trochu laxní, dneska jsem se ale vzbudil a věděl jsem, že to půjde," uvedl. "Jelo se mi pohodovým záběrem, chvíli jsem měl strach, jestli jsem to nepřepálil, ale po pětistovce jsem věděl, že to je super, že jedu na medaili. Dal jsem do toho všechno," řekl.
 

V Riu bude Dostál ještě obhajovat bronz z Londýna na čtyřkajaku.

 

Smutný je naopak kanoista Martin Fuksa, který obsadil ve finále závodu na 1000 metrů jen šesté místo. Z vítězství a obhajoby zlaté medaile z Londýna se radoval favorizovaný Němec Sebastian Brendel. Třiadvacetiletý český reprezentant přitom získal na této trati stříbrné medaile na světových šampionátech v uplynulých dvou letech.

Zdroj: Profimedia

Při svém premiérovém startu na olympiádě Fuksa od začátku zaostával za soupeři a většinu závodu jel sedmý. V závěru se posunul na šesté místo. Za vítězným Brendelem zaostal o více než šest sekund. "Bylo to strašně těžký. Mrzí mě dojem z to jízdy. Nebylo to super jako v semifinále, to bylo lepší," uvedl Fuksa. "Hned na začátku tam byly nějaký nesmyslný vlny, což mi vzalo hodně sil. Neměl jsem svoji pohodu, abych jel nějak s nima," řekl.
 

I přesto pokukoval po medaili, protože cítil, že na ni má. "Samozřejmě, každý sportovec chce na olympiádě medaili. Měl jsem na to, ale nevyšlo to. Beru to pozitivně," doplnil Fuksa.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události