Na podobný úspěch jako na US Open si bude muset Karolína Plíšková počkat. Na turnaji v japonském Tokiu totiž aktuální česká jednička skončila už v osmifinále. A bylo to velké překvapení, Plíšková totiž skončila na raketě kvalifikantky.
Na druhou stranu kurtu se proti Plíškové postavila Alexandra Sasnovičová a měla to být podle papírových předpokladů jasná záležitost. A to nakonec opravdu byla, jen v neprospěch české hráčky.
Běloruská teniska momentálně okupuje až 107. místo světového žebříčku, do hlavní soutěže v Tokiu prošla z kvalifikace, na šestou tenistku světa si však dokázala vyšlápnout.
První krok k zisku první sady udělala Sasnovičová ve třetí hře, když uzmula soupeřce podání. Servis se ale nakonec v prvním setu neukázal jako velká zbraň, když vzápětí Plíšková nevýhodu smazala.
Jenže pak zase o podání přišla a pustila Bělorusku do vedení 2:4. Plíšková sice ještě dokázala využít chyb Sasnovičové a dorovnala, ale posléze opět neuspěla na servisu a naopak její sokyně dokázala set dopodávat k vítězství.
Druhá sada už byla jasnější. Plíšková dokázala držet krok jen do stavu 2:2, pak Sasnovičová získala bod při podání české tenistky a ta už do konce zápasu nedokázala uhrát ani jednu hru.