Hokej je hra pro chlapy. A když tihle drsňáci skákají do střel, je občas je potřeba počítat s nějakou obětí. Daniel Winnik z Washingtonu v utkání na Floridě přišel o kus ucha! Ale přesto mohl mluvit o štěstí.
Představte si, že protihráč napřáhne na modré čáře a dělovkou vás trefí z pěti metrů přímo do hlavy. Přesně tohle prožil Daniel Winnik. Naštěstí stihl otočit hlavu tak, že černý projektil trefil přilbu a ne odkrytý obličej. Ale i tak přišel tenhle hokejista k újmě.
Byl to opravdu okamžik, ze kterého běhal mráz po zádech. Jedenatřicetiletý Winnik zůstal ležet na zemi a musl k němu přispěchat fyziterpeut. Chybělo opravdu málo, aby ho střela Reillyho Smithe trefila do tváře nebo do týla. Klidně to mohlo být smrtelné zranění...
Naštěstí pro Winniks to odneslo jen ucho. Kanadský veterán k údivu všech pak sám odjel z ledu. A co víc, za pár minut se opět objevil ve hře.
Trenér Barry Trotz ale přesto připustil, že jeho bojovník přišel k nehezké újmě. "Ucho má znetvořené, malý kousek chybí. Opravdu ho do něj trefil puk," sdělil.