Fotbal

Svět objevil nového Zlatana. Kluk ze Švédska má být hvězdou!

Svět objevil nového Zlatana. Kluk ze Švédska má být hvězdou!

Nejlepším švédským fotbalistou všech dob je bezesporu Zlatan Ibrahimovič. Legenda ze Skandinávie má však podle odborníků svého nástupce. Je jím teprve sedmnáctiletý Alexander Isak. Šikovného útočníka už teď sledují desítky skautů z celého světa. A stejně jako slavný Zlatan se narodil ve Švédsku. Jenže jeho předkové ze severu Evropy rovněž nepochází, čemuž na první pohled napovídá jeho exotický vzhled.

Podle fotbalových odborníků má být Alexander Isak budoucností světového fotbalu. Stačí se podívat na video sestřih toho nejzajímavějšího, co ve švédské nejvyšší soutěži předvádí a hned je vám jasné proč. V dresu AIK Stockholm má na svém kontě 21 zápasů, ve kterých vstřelil 9 gólů.


Vysloužil si zatím velkou pozornost a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je, že skauti příliš často neloví ve vodách Allsvenskan ligy. Ale to hlavní je přirovnání mladého Isaka se Zlatanem Ibrahimovičem. Mají totiž kromě fotbalového nadání společné i to, že se oba narodili na území Švédska, ale jejich rodiče z této země nepochází.

Zlatan Ibrahimovič sice není blonďák a nebo typický prototyp švédského muže, ale Isak už vůbec ne. Jeho exotický vzhled na ulicích Stockholmu zkrátka nepřehlédnete. Rodiče talentovaného mladíka pochází ze státu Eritrea ve východní Africe.

Alexander má navíc i podobné fyzické parametry, jako zatím stále slavnější Zlatan. Oba měří přes 190 centimetrů.

Zdroj: Instagram


"Zlatan II" vynikal nad staršími hráči už od svých deseti let. V šestnácti se pak stal členem reprezentačního výběru do 21 let. I když by ho rádi dostaly různé kluby, Alexander chce zatím v AIK setrvat. "V létě o něho byl obrovský zájem. Kdyby opravdu chtěl odejít, už by byl prodaný," řekl jeho agent.


Co z Alexandera Isaka asi vyroste?
 

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události