Zdají se vám motosport, hokej nebo ragby jako nebezpečné sporty? Možná vás vyvedeme z omylu. Budou to dva roky od smrti australského reprezentanta kriketu Phillipa Hughese. Po zásahu míčkem do hlavy zemřel. O něco větší štěstí měl teď Adam Voges, který to odnesl "jen" otřesem mozku. Podívejte se na video!
Denně vidíme nehody v motosportu, vážná zranění po nárazu na mantinel při hokeji, tvrdé střety na ragby a existuje také mnoho adrenalinových disciplín. Když se však řekne kriket, málokdo by si pomyslel, že jde o nebezpečnou záležitost. Opak je pravdou!
Související obsah
Související obsah
Budou to dva roky od smrti australského reprezentanta kriketu Phillipa Hughese. Pětadvacetiletého hráče trefil nadhazovač do místa, které mu helma dostatečně nechránila, Hughes po dvou dnech v nemocnici zemřel.
Tentokrát šlo o život sedmatřicetiletému veteránovi Adamovi Vogesovi. Zkušený pálkař byl trefen do hlavy při pokusu vyhnout se hodu Cama Stevensona. Úder Vogese zasáhl do méně chráněné zadní části helmy. Kriketista se ihned skácel k zemi a každý se bál, co bude následovat.
Byl to šok! Voges z toho však nakonec vyvázl "jen" s otřesem mozku a ze hry odstoupil. Nakonec nebyla potřeba ani kontroly v nemocnici a lékaři se o pálkaře postarali pouze na hřišti. Jednalo se už o jeho druhý otřes mozku v tomto roce.
Kriketista to s odstupem času bere spíše s humorem. "Připadalo mi, jako bych se probudil s kocovinou. Asi deset dnů od té nehody jsem se cítil v pořádku," řekl po květnovém zranění. "Je v pořádku, ale samozřejmě trochu vyřízený," hodnotí jeho aktuální zdravotní stav člen Vogesova týmu.