APLIKACE TN.CZ
Hokej

V retro dresech i s původními hráči. Kladno se vrátí o 20 let zpět!

Retro zápasy jsou dnes už běžnou součástí každé sezony. Fanoušci si zavzpomínají na minulost a pro samotné hráče je to velký zážitek. O dvacet let zpět se vrátí v Kladně. V rámci 26. kola druhé nejvyšší soutěže přivítají České Budějovice. Jenže tento retro zápas bude v mnoha ohledech jedinečný.

Organizátorům se často povede napodobit staré dresy do nejmenších detailů a vytvořit na retro utkáních jedinečnou atmosféru. Jenže zápas Kladna s Českými Budějovicemi nebude žádnou exhibicí. Jde o šlágr 26. kola druhé nejvyšší ligy v České republice. Půjde o první místo. Navíc diváci uvidí i tři kladenské útočníky, kteří před dvaceti lety v původních dresech opravdu hráli.

Do mateřského týmu se totiž před sezonou vrátil Petr Ton, Jiří Burger a Petr Tenkrát. V sezoně 1996/97 (dresy z tohoto ročníku Kladno oblékne) spolu tito dnes veteráni společně nastupovali. V jednom týmu si tentokrát zahrají i s hráči, kteří před dvaceti lety ještě ani nežili.

Atmosféru devadesátých let dokreslí také českobudějovický Motor, protože ani Jihočechům nebudou chybět historické trikoty a to z roku 1993. Zajímavostí je rovněž to, že je z Českých Budějovic do Kladna vypraven speciální retro vlak a jeho kapacita, tedy téměř 240 míst, se rychle zaplnila. Očekává se plný stadion!

lju, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události