Hokej

Jiří Tlustý skončil ve Finsku! Ohrozí zranění jeho kariéru?

Jiří Tlustý skončil ve Finsku! Ohrozí zranění jeho kariéru?
Zdroj: Kärpat Oulu

Český hokejista Jiří Tlustý ještě před rokem brousil ledy NHL. Už dlouho měl však problémy se zápěstím, kvůli kterým neprošel zdravotními testy v létě v Coloradu. Vrátil se proto domů do Kladna, kde dlouho jen trénoval. Na konci října se dočkal zkušební smlouvy od finského Oulu a přijal ji. Jenže po čtrnácti zápasech se s ním už nepočítá, důvodem je opět zranění.

Má za sebou téměř 450 zápasů v NHL a ještě v loňském ročníku ji hrál. Když mu vypršela smlouva v New Jersey, zkoušel se ukázat v Coloradu, které o jeho služby stálo. Jenže neprošel zdravotní prohlídkou a zvolil návrat do Evropy a čekání.


Na konci října se dočkal. Přijal nabídku finského Kärpat Oulu a obě strany byly spokojeny. "Ukázal, že má své kvality na té nejvyšší úrovni a naše ofenzíva bude díky němu silnější," řekl tehdy Harri Aho, sportovní ředitel klubu.

Související obsah


Ovšem je to tady zase. Zraněné zápěstí a s tím spojené i slabší výkony, po kterých se Oulu rozhodlo, že se s Tlustým dohodne na ukončení spolupráce. "Jiří má potíže se zraněným zápěstím a nemůže pokračovat v kariéře, alespoň ne v brzké době. Je to dobrý hráč a kluk do kabiny, ale bohužel nám teď nepomůže," řekl klubovým stránkám sportovní ředitel Harri Aho.


Za čtrnáct zápasů v nejvyšší finské lize dal pouze jeden gól a na čtyři přihrál. Co s ním bude dál, to možná zatím neví ani on sám. Je kvůli zdravotním patáliím ohrožena jeho hráčská kariéra?

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události