Hokej

Ten ryzí hokej! Tady se bude hrát rybníkové mistrovství světa

Ten ryzí hokej! Tady se bude hrát rybníkové mistrovství světa
Zdroj: facebook

Tak tohle je ten opravdový hokej, jako ho znáte ze zim u váís na vesnici! Jestli chcete zažít opravdovou atmosféru z rybníků, tak jak se to mydlilo dřív, vyražte do Kanady. V Plaster Rocku, městečku vzdáleném asi 150 kilometrů na východ od Quebeku začne na konci února mistrovství světa!

Kdepak, nic krásnějšího snad ani nemůže být. Když zamrzne rybník, tak se prostě musí obout brusle.


A na to konto lidé z Plaster Rocku vymysleli akci, která nemá obdoby. V tamním turistickém parku se nachází krásný rybník. Tedy rybník. Vodní plocha s názvem Roulston Lake. A ta je v únoru prostě vždycky pořádně zamrzlá.


A tak na ní vždy vznikne desítka hřišť, sjedou se týmy nejen z Kanady ale z celého světa a užívají ten ryzí hokej. Brankáři nejsou potřeba, hraje se 4 na 4, brána je nízká, takže puk musí klouzat hlavně po ledě. Loni si vzal patronaci nad úžasným kláním i sám Wayne Gretzky.


A letos míří do Kanady i jedna česko-slovenská partička...

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.