Motokros

Podmol začal mistrovství světa pádem na zadek! Pilát byl druhý

V úvodním závodě mistrovství světa získal Petr Pilát skvělé druhé místo. Ve švýcarské Basileji porazil českého freestyle motokrosaře pouze španělský suverén Maikel Melero. Dalšímu českému zástupci Liboru Podmolovi se nedařilo, po pádu při posledním triku skončil na šestém místě.

Po návratu ze zranění se v závodě představil také Filip Podmol. V Basileji ale rovněž spadl a nedostal se do finále. Na třetím místě byl Australan Pat Bowden. Šampionát pokračuje v příštím víkendu v Berlíně.


Pilátovi prospěl trénink ve Španělsku, kde se připravoval společně s úřadujícím mistrem světa Melerem a Australanem Bowdenem. „Před finálovými jízdy jsme zavtipkovali - řekli jsme si, že se všichni tři uvidíme na stupních vítězů. Nakonec to vyšlo,“ dodal Pilát, který v kvalifikaci ve Švýcarsku skončil na čtvrtém místě, a to o bod za Davidem Rinaldem: „Přišlo mi, že jsem v kvalifikaci předvedl lepší výkon, než ve finále. Ale Rinaldo udělal dvě chybičky, také Libor nepříjemně spadl. Naštěstí to dobře dopadlo. V současné době jsou triky opravdu hodně vyrovnané, stačí malé zaváhání a výsledkově se propadnete.“


Nejvíce Pilátovi pomohl ke druhému místu trik Flair, tedy skok ze speciální rampy o 540 stupňů. „Předvedl jsem ho jenom já a Španěl Melero. Byl to můj závěrečný trik a už jsem při něm byl celkem unavený. Takže budu muset před dalším závodem zapracovat na fyzičce,“ tvrdil Pilát, který v minulém roce skončil v mistrovství světa třikrát na třetím místě. „Letos jsem to rozjel skvěle a jsem za to moc rád. Už se těším do Berlína,“ dodal loňský domácí šampion.


To Liboru Podmolovi se ve Švýcarsku dařilo hlavně v kvalifikaci, ve které skončil druhý. Ve finále udělal však chybu v posledním bodyvarialovém triku California Roll. „Věděl jsem, že aréna je malá a bude to o tom, kdo neudělá chybu. Bohužel jsem možná chtěl až moc, a dopadlo to takhle. Má zraněná levá ruka to nedala, nepodařilo se mi motorku ve vzduchu dostatečně dobře chytit,“ vysvětloval chybu Podmol, který si v říjnu loňského roku komplikovaně zlomil klíční kost.


Ve Švýcarsku po pádu na zadek skončil na šestém místě. „Mám naražená záda, poničenou motorku a monokla jak Rocky Balboa. Do toho všeho mě celkem dost bolí prdel,“ vypočítával Podmol, který by se měl na příštím závodě v Berlíně ukázat.


„Budu se muset naplno opřít do tréninku, nic jiného mi nezbyde. V posledních závodech jsem ale dostával nepříjemné osudové rány. Náš sport není žádná sranda, a když chcete brát ty nejpřednější příčky, holt se u toho občas spadne,“ dodal Podmol, jehož bratr měl rovněž problémy. Během kvalifikace špatně přetočil Surfer Flup a rovněž spadl na záda.


MS ve freestyle motokrosu – Basilej (Švýcarsko): 1. Maikel Melero (Šp.) 431 bodů, 2. Petr Pilát (ČR) 396, 3. Pat Bowden (Austr.) 375, 4. Brice Izzo (Fr.) 333, 5. David Rinaldo (Fr.) 320, 6. Libor Podmol 318 (ČR)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události