Mohl to být večer Davida Pastrňáka. Proti Washingtonu Capitals přihrál na tři góly Bostonu, z nichž jeden vstřelil David Krejčí. Jenže soupeř byl zkrátka lepší a nakonec vyhrál.
Kdykoliv se na ledě Washingtonu dostali hokejisté Bostonu do gólové situace, byla jistota, že u toho bude i David Pastrňák. Poprvé to bylo minutu a čtvrt před koncem úvodní části v přesilovce, kdy nechyběl v zárodku akce, na jejímž konci Bergeron našel Marchanda a ten z mezikruží skóroval.
V tu chvíli tím sice jen korigoval na 1:2 z pohledu Bruins, zkraje druhého dějství ale po kombinaci Pastrňáka se Spoonerem dokázal vyrovnat.
Jenže těsně před druhou sirénou využil početní výhodu i Washington, díky trefě Ovečkina odskočil znovu na dvoubrankový rozdíl a to dost možná předznamenalo konečný výsledek utkání.
Boston totiž v poslední dvacetiminutovce kapituloval ještě dvakrát a gól Davida Krejčího ze závěru třetí třetiny už znamenal jen korekci výsledku
Výsledky: Washington - Boston - 5:3, Calgary - Minnesota - 5:1, Los Angeles - Colorado - 5:0.