Krasobruslení

Krasobruslařka Kovaříková má za násilí na manžela podmínku!

V roce 1995 se stala Radka Kovaříková se svým teď už bývalým manželem Reném Novotným mistryní světa. Jenže o 22 let později je všechno jinak a bývalý pár si nemůže přijít na jméno. Všechno to vyústilo až v násilí, vydírání a porušování domovní svobody. Tedy alespoň ze strany Kovaříkové, která si za tyto počiny vysloužila trest 27 měsíců s podmíněným odkladem na dva roky.

Olympiády, mistrovství světa i další velké akce spolu pár Kovaříková-Novotný obrážel v dobách jejich největší krasobruslařské slávy. V roce 1996 se stali manžely, ale v roce 2010 následoval rozvod. Tím to nejhorší teprve začalo.


Spory o majetek vygradovaly až k trestnému činu. Kovaříková měla totiž v rodinném domě na Brněnsku dál své věci, ale tam bydlel už jen Novotný se svou přítelkyní. Bývalá krasobruslařka se všechno rozhodla vyřešit po svém a tou nejhorší možnou cestou - násilím.


Na konci roku 2011 si povolala dva fyzicky urostlé chlapíky a společně s nimi a se svou švagrovou si jeli pro to, co jí mělo patřit. Kovaříkové švagrová se měla u dveří ohlásit jako pošťačka. Na tuto lest se chytla Novotného nová přítelkyně, kterou pak muži okradli o klíče od domu.


Novotného přítelkyni pak zatáhli do domu a pod výhrůžkami i sexuálního násilí ji drželi dvě hodiny tak, aby mohla Kovaříková v klidu vystěhovat všechny své věci. Za to si vysloužila trest 27 měsíců s podmíněným odkladem na dva roky, její švagrová a jeden z mužů odešli od soudu také s podmínkou. Nejhůře je na tom druhý bodyguard, který už za předešlé násilnické chování půjde na 3,5 roku do vězení.


Kovaříková se hájí tím, že jde jen o pomstu ze strany manžela. "V civilizované společnosti je třeba řešit spory před příslušnými orgány, nikoli svémocně. Určité pochopení pro pohnutky obžalované končí ve chvíli, kdy jednání směřuje vůči ženě, která neměla s komplikovanými vztahy s jejím bývalým manželem nic společného," řekl soudce.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události