Fotbal

Kam zamířili? Z hráčů Juventusu vyrostlo celkem 14 trenérů!

Kam zamířili? Z hráčů Juventusu vyrostlo celkem 14 trenérů!
Zdroj: Profimedia

Vzpomenete si ještě na sestavu Juventusu Turín ze sezony 2000-2001? Asi byste museli hodně pátrat v paměti, ale vězte, že většinu hráčů z této sestavy vídate i dnes, jen si sundali dres a oblékli slušivý oblek. Ze sedmadvacetičleného týmu totiž svoji kariéru na postu trenérů, nebo manažerů nastartovalo celkem 14 členů.

Stará dáma v památné sezoně 2001-02 slavila dva tituly v řadě. Aby také ne, když  v jejich sestavě běhal Zinedine Zidane, nebo Antonio Conte.

Pojďte se podívat, kde působí bývalé hvězdy bílo-černé Juve v současnosti.

Zdroj: Profimedia

Alession Tacchinardi. Tenhle chlapík patřil k nejlepším obráncům své doby, ale když bylo potřeba, nebál se přitlačit na pilu. V Juventusu odkopal 13 sezon a své fotbalové umění pak přenesl i do role trenéra Pergolettese, ač v nižší soutěži.

Zdroj: Profimedia

Zinedine Zidane. Jméno, které není potřeba dlouze představovat. Francouzský klenot rozdával přesné přihrávky a gólově vystřelit uměl jak levou, tak pravou nohou. Momentálně úspěšně trénuje Real Madrid.

Zdroj: Profimedia

Antonio Conte. Neúnavný dříč, který slavil s Juve tituly jako hráč a později i jako trenér. Po třech mistrovských titulech v Serii A v pozici trenéra pak přesídlil do Anglie, kde se postavil na nohy ztroskotanou Chelsea.

Zdroj: Profimedia

Igor Tudor. Další výrazná postava, která slavila s Juventusem úspěchy. Aktivně hrál až do 38 let, pak přesídlil do Turecka, kde své zkušenosti předává v managementu v týmu Galatasaray Istanbul.

Zdroj: Profimedia

Filippo Inzaghi. Kdo by si nepamatoval teatrálního útočníka, který strávil polovinu kariéry na hranici ofsajdu. Nutno však podotknout, že jeho vykutálená taktika fungovala a "Superpippo" několikrát svými zásahy zachránil důležitá vítězství. Dnes působí jako manažer klubu Venezia hrající nižší soutěž, kam byl jmenová loni. Bohužel klubu se příliš nedaří a balancuje na hranici bankrotu.

Zdroj: Profimedia

Gianluca Zambrotta. Po Juve zkusil štěstí i v Barceloně, ale po konci aktivní kariéry hráče zavítal za exotikou. A to doslova, protože převzal vedení týmu Delhi Dynamos, který hraje nejvyšší indickou ligu! V kádru má ale i třeba bývalou hvězdu Chelsea Florenta Maloudu, takže není divu, že se týmu v Indian Super League docela daří.   

Zdroj: Profimedia

Edgar Davids. Na našem území bychom asi těžko hledali fotbalového fanouška, který by výrazného defenzivního záložníka miloval. Nelibost českých fanoušků si získal hlavně díky reprezentačním zápasům proti našemu národnímu týmu, kde znepříjemňoval práci hlavně Janu Kollerovi, či Pavlu Nedvědovi. Trenérské štěstí zkoušel v nižsí anglické lize u celku Barnet, ale moc mu to nevyšlo a v roce 2014 v klubu skončil. Kde je mu konec, neví ani internet.

Zdroj: Profimedia

Paolo Montero. Další z mohykánů, kteří jako hráči zvedali trofeje nad hlavu, jako na běžícím pásu. Bohužel Montero podobně sbíral i červené karty. Své ráznější vystupování na hřišti přenesl i do trenérského saka a vede argentinský klub Rosário Central.

Zdroj: Profimedia

Ciro Ferrara. Další z řady úspěšných hráčů a později trenérů. Své znalosti a zkušenosti předával jak Juventusu, tak italské reprezentaci. Od roku 2012 vedl Sampdorii, ale v roce 2016 zaslyšel na šustění čínských juanů a převzal celek Wuhan Zall.

Zdroj: Profimedia

Gianluca Pessotto. Tenhle příběh nebyl úplnou pohádkou. Po konci hráčské kariéry měl v roce 2006 převzít Juventus jako manažer, ale jen pár dní po jmenování našli zmrzačeného Pessotta ležet na chodníku pod okny sídla Juventusu. V ruce svíral růženec. Spekulovalo se o sebevraždě, ale to mu nikdo nedokázal. Nakonec se z četných zlomenin vzpamatoval a nyní pracuje jako sportovní ředitel mládežnické akademie Juve.

Zdroj: Profimedia

Michelangelo Rampulla. Gólmani nezůstali pozadu a tak i Rampulla zkoušel štěstí jako trenér. Vedl italskou Dethonu, která hrála Serii D, ale pak zamířil také do Číny. V klubu Guangzhou Evergrande působí jako trenér brankářů.

Zdroj: Profimedia

Marco Zanchi. Bývalý obránce sice strávil hodně ze své kariéry na hostování, ale do zlaté éry Juve také patřil. Po konci kariéry se stal asistentem trenéra ve Vincenze a v roce 2014 převzal jako hlavní kouč mládež ve stejném klubu.

Zdroj: Profimedia

Athirson. Brazilec toho v Juventusu moc neodehrál, ale v sestavě z let 2001-02 byl. Po konci kariéry převzal brazilský klub Esporte Flamengo, jenže klub měl takové finanční problémy, že bývalý levý obránce musel dokonce kupovat hráčům jídlo!

Zdroj: Profimedia

Juan Esnaider. Střelec, jehož kariéra by vydala na knihu. Prošel si Realem Madrid, ale třeba i argentinským River Plate. Trenérskou štaci si vyzkoušel v Getafe, ale po půlroce ho kvůli nevýrazným výsledkům propustili. Tak se sbalil a odjel do Japonska, kde kývl na trenérské křeslo v JEF United Ichihara Chiba.

Docela dobrá sestava, co myslíte?

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události