Teprve sedmnáctiletá reprezentantka Kazachstánu Dana Akhmetová zemřela. Cyklistka, která soutěžila na Hrách mládeže v Almaty, se neprobudila z bezvědomí. Podle informací zahraničních webů je za smrtí mladé sportovkyně úpal.
Pro někoho je úpal zdravotní komplikací, ke které čas od času dojde při vysokých teplotách, v létě zejména na dovolené. Jenže v konečné fázi může člověk na úpal i zemřít. To se bohužel stalo Daně Akhmetové, která byla sedmnáctiletou nadějí kazachstánské cyklistiky.
Během závodu na Hrách mládeže v Almaty zkolabovala a zůstala v bezvědomí. Z něj se však neprobrala. I přes okamžitou lékařskou pomoc nakonec zemřela. "Tři hodiny ležela v nemocnici, byla na jednotce intenzivní péče," vyprávěl pro kazašská média zdrcený bratr cyklistky.
Akhmetová nebyla jen šikovnou sportovkyní, ale také studentkou. Navštěvovala školu pro nadané studenty, která by se mohla přirovnat k prestižnějšímu gymnáziu. Od roku 2016 figurovala na seznamu závodníků olympijského výcvikového střediska v Kazachstánu.